Jaké vybrat osvětlení do pergoly | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Jaké vybrat osvětlení do pergoly

Datum: 3.1.2016

Pergola je ideální místo pro odpočinek, a aby pohoda byla dokonalá, je dobré ji mít vhodně osvětlenou. Doporučíme vhodné typy světel a nebudou chybět i názorné fotografie na inspiraci.

Pergola je ideální místo pro odpočinek, a aby pohoda byla dokonalá, je dobré ji mít vhodně osvětlenou. Doporučíme vhodné typy světel a nebudou chybět i názorné fotografie na inspiraci. 

Převažují nástěnná svítidla na fasádu 

Když se podíváte na současnou nabídku venkovních světel, jsou největší měrou zastoupena nástěnná svítidla, která se umisťují na fasádu domu, nebo konstrukci pergoly. Na výběr je z různých tvarů, která určují i rozptyl světla. Pro větší pergoly je určitě potřeba více kusů. Jak můžete vidět na obrázku níže, naopak pro menší prostory je zajímavým řešením použití podhledových svítidel (konkrétně se jedná o kolekci Margo).  
     
Další variantou pro osvětlení pergoly jsou závěsná světla. Nejčastěji se jedná kovové lustry na řetězu v provedení luceren.  Tyto typy mají výhodu, že poskytují rovnoměrnější osvětlení a také designově dobře zapadnou. 

Důležitá je ochrana před vodu a předměty

Pokud máte osvětlení v pergole umístěné tak, že vám na ně většinu dne svítí slunce, nemusí být klasické na elektřinu, ale moderní LED solární. Uspoříte peníze, podpoříte životní pojištění a také nemusíte mít do pergoly přivedený kabel. 

Ať už dáte přednost jakémukoliv svítidlu, vždy nezapomeňte, že musí být v první řadě bezpečné, což znamená, že musí být dostatečně chráněno před vnějšími podmínkami. V praxi to značí, že pro osvětlení pergoly kupujte produkty pouze s hodnotou IP krytí 44  a vyšší. Budete tak míst jistou ochranu před vniknutím pevných cizích těles o průměru 1 mm a větších a proti vodě stříkající ze všech směrů.

Související články

Jaké vybrat osvětlení do garáže

Jaké vybrat osvětlení do garáže

Pro osvětlení garáže doporučujeme nástěnná svítidla. Nezapomeňte rovněž na prostor před garáží, takže se podívejte po venkovním svítidle nejlépe s pohybovým čidlem.

Jaký vybrat LED reflektor

Jaký vybrat LED reflektor

Pro nasvětlení velkých prostor, soch, bilboardů a dalších jiných objektů, ale také při práci na zahradě nebo v dílně. Pro všechny tyto aktivity je nejlepším typem svítidla reflektor. Kvůli úspoře energie je ten klasický halogenový postupně nahrazován modernějším s LED diodami. Poradíme, jaké jsou nyní na trhu typy LED reflektorů a jaké jsou jejich výhody.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.