Tipy při nákupu interiérového svítidla | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Tipy při nákupu interiérového svítidla

Datum: 10.4.2014

Před nákupem svítidla si uvědomte velikost a účel pokoje a také aby osvětlení ladilo s ostatními prvky v interiéru.

Osvětlení dokáže v interiéru divy. Stejný prostor může mít desítky nálad podle toho, jaká svítidla jsou pro něj zvolena a jak jsou následně rozmístěna. S tím tak souvisí varování – nenechejte se unést jen samotným vzhledem svítidla. Abyste s ním totiž byli ve svém domě či bytě spokojeni, je potřeba vzít při jeho výběru v potaz čtyři základní hlediska.

1. Velikost místnosti

Jestliže potřebujete osvětlit rozlehlejší prostoru, budete potřebovat více typů osvětlení, kromě stropních svítidel i lampy, bodovky či nástěnná svítidla. Uvědomte si také výšku daného pokoje, v případě vysokého stropu si můžete dopřát masivnější závěsný lustr, zatímco u nižšího stropu dejte přednost nástěnné nebo stojací lampě, která prostor opticky zvětší.

2. Účel pokoje

Je jasné, že jiné svítidlo se hodí do dětského pokoje, odlišné do kuchyně a zcela rozdílné na chodbu. Stejně tak se typ osvětlení mění v rámci jedné místnosti, například pro nasvícení jídelního stolu je nejvhodnější lustr, zatímco pod kuchyňskou linku se hodí zářivkové svítidlo. Při výběru si také všimněte, jestli lze svítidlo stmívat, oceníte to zvláště v ložnici a obývacím pokoji. 

3. Sladění s interiérem

Při zařizování interiéru se svítidla většinou kupují až jako jedny z posledních věcí, proto si při  jejich výběru uvědomte, jakou barvu má nábytek, stěny, podlahy či koberce. Je dobré, když osvětlení zapadne do celkového vyznění pokoje, takže například do starodávného pokoje budou dobře pasovat rustikální nebo vitrážové svítidla, do moderně zařízené místnosti jsou zase vhodnější designová svítidla, z nichž některá jsou na dálkové ovládání, a lze tak nastavovat různá barevná nasvícení. Pro samotné umístění svítidla je pak důležité i rozmístění a počet oken v místnosti.

4. Technické parametry

Jako u řady jiných věcí je potřeba neopominout i technické parametry svítidla. Zvláště u koupelnových svítidel se zajímejte, jaké má dané osvětlení hodnotu IP krytí, tedy jakou má odolnost proti vniknutí cizího tělesa a kapalin. Je také potřeba, aby svítidlo nebylo příliš energeticky náročné, takže společně se svítidlem si pořiďte úsporné světelné zdroje, tedy zářivky a LED žárovky.  
 

Související články

Jaký vybrat kuchyňský lustr

Jaký vybrat kuchyňský lustr

Nabídka kuchyňských lustrů je dnes velmi široká. Můžete si jej koupit například v přírodním stylu v ratanu nebo naopak v moderním v provedení sklo a kov.

Jaký vybrat dětský lustr

Jaký vybrat dětský lustr

Základem správného osvětlení dětského pokoje je stropní svítidlo nebo lustr. Vhodné je zakoupit i nástěnné a orientační svítidlo.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.