Jaké vybrat osvětlení na schodiště | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Jaké vybrat osvětlení na schodiště

Datum: 15.1.2014

Na osvětlení schodiště se nejlépe hodí nástěnná svítidla a LED pásky.

Ke schodišti lidé přistupují ze dvou různých pohledů. Jedni se snaží na něm co nejvíce prostorově ušetřit, druzí jej plně začlení do interiéru a dělají z něho přednost. Ať už jste příznivci první, nebo druhé koncepce, osvětlení schodiště určitě nepodceňujte. Přeci upadnout ze schodů jen proto, že jsem zkrátka neviděl, kam šlapu, je dost hloupé.

Nutné je více svítidel

Jak už bylo zmíněno, osvětlení schodiště musí umožňovat bezpečnou chůzi, a to hlavně ze schodů, ale na druhou stranu by vás mělo co nejméně oslňovat. Světlo má dopadat na stupeň tak, aby se na vodorovných plochách schodů nevytvořily tmavé stíny vržené vyššími stupni a abyste si nestínili. Je jasné, že na osvětlení schodiště jedno svítidlo rozhodně stačit nebude, je potřeba několik světel v závislosti na délce schodiště. Důležité je osvětlit dobře první stupeň každého úseku schodiště. Nejvhodnější pro osvětlení schodiště jsou nástěnná svítidla či LED pásky. Pokud často chodíte po domě v noci, určitě využijete i možnost orientačních svítidel

V posledních letech se lidé snaží ušetřit co nejvíce peněz za energii, a tak jsou čím dál populárnější nástěnná LED svítidla. Doporučit vám můžeme LED svítidla od firmy Skoff, jejichž předností je nízká spotřeba elektrické energie, snadná instalace a vysoká odolnost (na povrchu je nerezová ocel). Plusy je i malá velikost a že svítidlo svítí ve dvou směrech, základní směr dolů a odraz do boku. Navíc si můžete určit barvu světla, kterou bude LED svítidlo svítit, na výběr je bílá, červená, modrá a zelená. 
 

Barevné schodiště pomocí LED pásků

Zvláště v moderně zařízených domech, kde je schodiště bráno jako ozdoba interiéru, jsou použity LED pásky. Ty mají velmi nízkou spotřebu elektrické energie a přitom rovnoměrně osvítí celou délku schodiště. Navíc pomocí dálkového ovládání můžete měnit jejich barvu i intenzitu. Velkou předností je také jejich snadná montáž. LED pásky mají samolepící vrstvu a prodávají se v různých délkách a v případě potřeby jdou ještě na vyznačených místech krátit. Samozřejmě pro provoz LED pásků je nutný napáječ, přičemž transformátor musí odpovídat délce LED pásku. Pokud je trafo součástí setu LED pásku, máte po problému, pokud ne, musíte si ještě transformátor dokoupit. Přibližná wattáž nutná na jeden metr je 4,8 W. Tedy například na dva metry pásku, bude wattáž 9,6 W. V našem e-shopu vám v kategorii LED příslušenství nabízíme transformátory do zásuvky nebo tranformátory přímo na elektrický rozvod. 

K nepřímému osvětlení schodiště, které ocení zvláště ti, kteří chodí po domě v noci, jsou vhodná orientační svítidla. Ty buď svítí s malou intenzitou po celou noc, nebo se automaticky rozsvítí, jakmile jejich zabudovaný senzor zachytí pohyb. Oba typy se také umí automaticky vypnout, takže rozhodně nemusíte mít strach z velké spotřeby, navíc v orientačních svítidlech se používají velmi úsporné LED diody. 
 

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.