Vhodný závit a patice – kam co našroubovat? | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Vhodný závit a patice – kam co našroubovat?

Datum: 4.2.2014

Při nákupu světelného zdroje je potřeba znát vhodný závit nebo patici.

Přestože už si stále méně montujeme do svítidel klasické žárovky, staré dobré závity E 27 a E 14 zůstaly, a bez starostí tak můžeme místo žárovek našroubovat úspornou zářivku nebo LED žárovku.

Nejčastější závity jsou E27 a E14

Závit E27 je vhodný do lustrů a stropních i nástěnných svítidel, menší závit E14 pak především do lampiček, stylových nebo orientačních svítidel.
V důsledku rozvoje nových světelných zdrojů a nejrůznějších typů svítidel navíc přibylo několik dalších patic, které najdou uplatnění hlavně v bodových svítidlech. Přinášíme vám přehlednou tabulku, jak jednotlivé typy závitů a patic vypadají. 

 
Svět-svítidel.cz se vždy snaží vám zákazníkům co nejvíce pomoci, a tak na našem e-shopu najdete v kategorii světelných zdrojů filtr, kde si můžete zadat určitý typ závitu nebo patice. Typ závitu nebo patice je také uveden přímo u každého produktu pod obrázkem konkrétního světelného zdroje. Pokud jste si v našem e-shopu koupili svítidlo, tak v jeho popisu také najdete, jaký do něj můžete namontovat světelný zdroj.   

Související články

Úsporné žárovky nebo klasické ?

Úsporné žárovky nebo klasické ?

Stále kolem sebe slýcháváte argumenty o nevýhodách úsporných žárovek? Nebo máte zájem udělat něco pro přírodu i svou peněženku?

Úsporné žárovky

Úsporné žárovky

Ani světelné zdroje, čili žárovky nesmějí chybět v naši nabídce svítidel.

Co lze vyčíst na krabičce žárovky?

Co lze vyčíst na krabičce žárovky?

Papírový obal neslouží jen k ochraně žárovky, ale je na něm uvedeno i množství důležitých informací. V prvé řadě počet lumenů, které značí, jak silné světlo bude žárovka vyzařovat.

Co dělat při rozbití úsporné žárovky?

Co dělat při rozbití úsporné žárovky?

Jak je všeobecně známé, zářivky neboli úsporné žárovky obsahují malé množství rtuti, a proto je potřeba při jejich případném rozbití dodržet několik zásad, které pomohou ochránit vaše zdraví.

Jakou vybrat LED žárovku?

Jakou vybrat LED žárovku?

Svítivost, příkon, barva světla, vyzařovací úhel, velikost, zobrazení barev, typ patice, životnost, počet spínacích cyklů a druh diod. Tato desítka faktorů vám pomůže, aby LED žárovka svítila podle vašeho přání.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.