Kam kráčíš, LED osvětlení? | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Kam kráčíš, LED osvětlení?

Datum: 28.8.2015

LED osvětlení se stále vyvíjí. Nejinak tomu je i letos. A jaké jsou vývojové trendy v oblasti LED osvětlení v roce 2013?

LED osvětlení se stále vyvíjí. Nejinak tomu je i letos. A jaké jsou vývojové trendy v oblasti LED osvětlení v roce 2013?


V oblasti LED osvětlení si můžeme všimnout dvou vývojových trendů:

1) Zlepšuje se chladič žárovky a elektronická řídící jednotka tak, aby se mohl navýšit počet LED diod uvnitř žárovky. Tím se zvýší příkon LED žárovky a její světelnost. Cílem tohoto vývoje je plnohodnotně nahradit klasické 100W žárovky.

2) Zlepšuje se také světelná účinnost jednotlivých LED diod taky, aby za jeden watt vyšlo z LED diody co nejvíce světla. Cílem tohoto vývoje je získat co největší světelnost jednotlivých LED chipů za co nejméně elektrické energie (wattů).


Oproti klasickým žárovkám tedy LED svítidla nabízejí opravdu velké výhody. A to především minimální spotřebu elektrické energie, malé rozměry a předpokládanou životnost v rozmezí deseti až stovek tisíc provozních hodin. Dále je to pak:
  •      Energetická třída A,
  •      odolné vůči nárazům,
  •      neobsahují rtuť,
  •      rozsvítí se ihned po sepnutí světla,
  •      v nabídce je celá škála barev světla.
 
LED svítidla jsou také velmi vhodná k osvětlování komerčních prostor, neboť nevyzařují ultrafialové, infračervené ani tepelné záření a jsou tak vhodné k osvětlování citlivějších materiálů, jako jsou například potraviny.

Tento druh osvětlení je vhodný pro prostory, pro něž preferujete atraktivní vzhled. V této oblasti jsou hitem roku zejména LED pásky a LED žárovky.

LED svítidla všech druhů a barev Vám přináší tým Svět-svítidel.cz!


 

Související články

Co lze vyčíst na krabičce žárovky?

Co lze vyčíst na krabičce žárovky?

Papírový obal neslouží jen k ochraně žárovky, ale je na něm uvedeno i množství důležitých informací. V prvé řadě počet lumenů, které značí, jak silné světlo bude žárovka vyzařovat.

Jakou vybrat LED žárovku?

Jakou vybrat LED žárovku?

Svítivost, příkon, barva světla, vyzařovací úhel, velikost, zobrazení barev, typ patice, životnost, počet spínacích cyklů a druh diod. Tato desítka faktorů vám pomůže, aby LED žárovka svítila podle vašeho přání.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.