Jaké vybrat světlo do sprchového koutu? | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Jaké vybrat světlo do sprchového koutu?

Datum: 28.8.2015

Zvláště pokud máte větší koupelnu, budete potřebovat více typů svítidel. Připravili jsme výběr těch nejžádanějších světel určených do sprchových koutů.

Zvláště pokud máte větší koupelnu, budete potřebovat více typů svítidel. Připravili jsme výběr těch nejžádanějších světel určených do sprchových koutů.

Nejdůležitější je ochrana proti vodě

Stejně jako v dříve stála v každé koupelně vana, dnes je samozřejmou výbavou sprchový kout. Ten je vzhledem k úspoře vody a času a také snazší přístupnosti pro starší lidi stále populárnější a to s sebou nese i otázku: jaké světlo do sprchovéhou koutu vybrat? Samozřejmě vkus je otázka každého, ale určitě je dobré pamatovat na několik hledisek: 
  • Nejdůležitější je bezpečnost svícení. Nutná je tedy vysoká ochrana proti vodě, minimálně je potřeba krytí IP44 v případě, že je světlo na stropě. Pokud by bylo umístěno na stěně, kam by dopadalo více vody, doporučujeme IP65 a vyšší.     
  • Svítidlo by nemělo být příliš velké, aby při sprchování nepřekáželo.
  • Ideálně, když osvětlení sprchového koutu ladí (například použitým materiálem) s ostatními koupelnovými doplňky. 
  • Efektněji vypadá více malých světel, které prostor také opticky zvětší.  

Při sprše může být i barevné světlo

Z výše zmíněného jasně vyplývá, že vhodné svítidlo by mělo být malé, nejlépe zapuštěné do stropu nebo do kachliček a vyrobené z odolného kovu. Toto je charakteristické pro podhledová koupelnová svítidla, které si v našem e-shopu můžete koupit v různých velikostech a tvarech. K dispozici máme i populární LED osvětlení. Velmi kvalitní jsou například zapuštěné LED bodovky Margo, jež jsou k dispozici v bílém, nebo chromovém provedení. A ti, kteří mají rádi extravaganci a barvy, mohou do sprchového koutu naistalovat i vodotěsné LED pásky. Jak je vidět, možností pro zajímavé osvětlení sprchového koutu je hned několik.  


Světlo do sprchového koutu

Související články

Dokonalá koupel s kvalitním osvětlením

Dokonalá koupel s kvalitním osvětlením

Podle kalendáře máme zimu, venku to až zas tak nevypadá, ale co si budeme nalhávat. Pořádná koupel je příjemná kdykoli. A pokud k tomu přidáme i bublinky, svíčky a správná koupelnová svítidla, promění se koupel přímo v rajský požitek!

Vybíráme světla do koupelny

Vybíráme světla do koupelny

V koupelně zpravidla začínáme a končíme běžný den a proto je výběr koupelnových svítidel velmi důležitý.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.