Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jaké vybrat koupelnové osvětlení nad zrcadlo?

Koupelnová svítidla
Odpověděl:
MonikaMonika

Odpověď:

Na osvětlení zrcadla lze použít nástěnná zářivková svítidla či lampy. A nebo můžete rovnou koupit zrcadlo s osvětlením.

Ačkoliv se to nezdá, v koupelně člověk tráví velké množství času. A dvojnásob to platí pro pobyt u zrcadla, takže výběr kvalitního koupelnového osvětlení nad zrcadlo není záhodno podceňovat.  

Intenzivní, ale měkce rozptýlené světlo

Jak už jste se mohli dočíst v našem článku Jaké vybrat koupelnové svítidlo, při nákupu se soustřeďte hlavně na bezpečnost. To znamená, že se vždy podívejte na obal svítidla, jakou má hodnotu IP krytí, abyste věděli, do jakých částí koupelny světlo můžete namontovat. V hodnotě IP krytí vás bude zajímat především druhá číslice, která udává stupeň ochrany proti vniknutí vody. Zapamatujte si, že čím vyšší číslo, tím vyšší ochrana.
   

Osvětlení zrcadla můžete provést několika způsoby. Buď si můžete koupit rovnou zrcadlo s osvětlením, nebo pak vybírat z široké nabídky svítidel nad zrcadlo. Může jít například o lampy, ale velmi oblíbená jsou nástěnná zářivková svítidla, protože je lze umístit nad i vedle zrcadla. Je potřeba, aby osvětlení bylo hodně intenzivní (aby se tak například zabránilo pořezání při holení), ale zase měkce rozptýlené, aby neoslňovalo a nevytvářelo v obličeji nevhodné stíny. 
Pokud byste chtěli mít svou koupelnu hodně trendy, je možné ještě prostor u zrcadla ozvláštnit LED pásky, které lze různě barevně měnit.
 

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Další dotazy z kategorie

Jak vybrat správnou barvu světelného zdroje? Světelné zdroje
Jaký vybrat kuchyňský lustr? Kuchyňské osvětlení

Copyright © 1994 – 2023 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i