Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jaký vybrat kuchyňský lustr?

Kuchyňské osvětlení
Odpověděl:
MonikaMonika

Odpověď:

Nabídka kuchyňských lustrů je dnes velmi široká. Můžete si jej koupit například v přírodním stylu v ratanu nebo naopak v moderním provedení sklo a kov.

Sháníte pěkné, ale i praktické osvětlení do kuchyně? Na trhu je dnes velmi široká nabídka, takže je opravdu z čeho vybírat. V prvé řadě si řádně nasviťte pracovní plochu (více se můžete dočíst v článku Jaké vybrat světlo pod kuchyňskou linku) a pak se poohlédněte po stropních svítidlech či lustrech.

Nejlepší je lustr s nastavitelnou výškou

Jestliže máte malou kuchyň s nízkým stropem, doporučujeme vybírat přisazené svítidlo, které doléhá přímo na strop a místnost opticky zvětšuje. Většina dnešních kuchyní je už ale koncipována ve větších rozměrech a s normální nebo větší výškou stropu, takže lidé nejčastěji do kuchyní kupují lustr. Ten často bývá ještě zkombinován s podhledovými svítidly či stropními nebo nástěnnými svítidly. Samozřejmě vše je odvislé od tvaru a velikosti kuchyně, důležité je, abyste v žádné části neměli večer tmu.
 

Když už byla zmínka o kuchyňském lustru, tak ten se většinou umisťuje nad jídelní stůl. Doporučujeme vybírat takový, který je stahovací, nebo má nastavitelnou výšku (jde zkrátit řetěz). Hlavně v případě stahovacího lustru si tak jednoduše můžete měnit jeho výšku podle potřeby. Obecně platí, že by lustr měl být umístěn těsně nad výškou očí sedící osoby, zhruba 60 cm nad plochou stolu. Dávejte ale pozor, aby žárovka nebyla delší než stínidlo lampy, protože pak by docházelo k oslňování lidí u stolu. 
 
 

Lustr nad jídelní stůl i barový pult

Co se týče vzhledu kuchyňského lustru, tak ten samozřejmě záleží na vašem vkusu. Je ale dobré pamatovat na to, aby světlo zapadlo do celého interiéru a to platí dvojnásob u kuchyní spojených s obývacím pokojem. Nezapomeňte, že méně je někdy více. Pokud máte kuchyň zařízenou ve venkovském stylu (nejčastěji tmavý dřevěný nábytek) doporučujeme přírodní ratanové lustry nebo vitrážové lustry Tiffany. Pro trendy kuchyně zase volte moderní lustry, které jsou nejčastěji v provedení sklo a kov a jsou pověšené na lanku. Jestliže jste příznivci určité starobylosti ale i luxusu, mohly by vás zaujmout rustikální a křišťálové lustry.
  
 
Kuchyňský lustr se nehodí jen nad jídelní stůl, ale skvěle padne i nad barový pult. Ten bývá zpravidla delší, takže jsou nejvhodnější lustry na ramínkách, což znamená, že je několik svítidel umístěných vedle sebe.
 
A ještě jedna rada na závěr: Pokud trochu tápete, co by se k čemu mohlo hodit, zvlášť když potřebujete sladit kuchyň s obývacím pokojem (více se o osvětlení obýváku můžete dočíst v článku Jaké vybrat svítidlo do obývacího pokoje), doporučujeme nakoupit svítidla v jedné kolekci.
 
 

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Další dotazy z kategorie

Posviťte si na vaření Osvětlení interiéru
Kuchyňská svítidla Osvětlení interiéru
Podzimní kuchyňská svítidla Osvětlení interiéru
Kuchyňská svítidla hrají prim Osvětlení interiéru

Copyright © 1994 – 2024 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i