Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jakou vybrat dětskou lampičku?

Osvětlení dětského pokoje
Odpověděl:
LucieLucie

Odpověď:

Dětská lampička by měla mít ohebné kloubové rameno, aby si dítě mohlo měnit sklon světla podle potřeby.

Při pořizování dětských svítidel je potřeba si uvědomit, že dítě bude v pokoji trávit třeba i celý den a to při nejrůznějších činnostech, takže podle toho je potřeba přizpůsobit druhy osvětlení.

     

Lampička nesmí dítě oslňovat

Do středu dětského pokoje se umísťuje stropní svítidlo nebo lustr (více si můžete přečíst v článku Jaký vybrat dětský lustr), ale neméně důležité je také osvětlit prostor u postele a především psací stůl. Nedoporučujeme kupovat stojací lampy či jiná světla s dlouhými kabely, protože by o ně dítě mohlo zakopnout. Použít lze tedy nástěnná svítidla, ale nejvhodnější jsou dětské lampičky. Můžete je totiž po stole různě posouvat a měnit tak směr i intenzitu světla. Jejich flexibilitu oceníte zvláště při psaní. Aby nedocházelo ke stínění, měl by mít pravák lampičku na levé straně a levák naopak na pravé straně stolu. Je potřeba si také pohlídat, aby světlo dítě neoslňovalo. Lampička tak musí mít neprůsvitné stínidlo a nesmí z ní vyčnívat žárovka. Co se týče výšky lampičky, je doporučováno, aby světlo ozařovalo plochu z výšky kolem 30 cm (závisí na výšce dítěte) a úhel dopadu by měl být 60 až 70 stupňů. Zde je výhodné, když si může dítě korigovat sklon světla podle vlastní potřeby. Doporučujeme tedy pořizovat dětské lampičky s ohebným kloubovým ramenem. 
     

V našem e-shopu máte na výběr z různých tvarů a barev dětských lampiček. Můžete si zvolit jak jednoduchou verzi pouze s obrázkem na stínítku či lampu, která už bude ve tvaru nějakého zvířátka. Navíc motivy některých lampiček jsou stejné i pro stropní svítidla či lustry, takže bude dětský pokoj krásně sladěný.  
Společně s dětskou lampičkou budete nejspíše kupovat i světelný zdroj, který do ní namontujete. Nejvhodnější jsou LED žárovky. Jsou totiž energeticky úsporné a dokážou svítit v různých barvách světla. Vybírejte ty, které mají dostatečnou svítivost, pro psaní je doporučená hodnota intenzity osvětlení 500 lx (více se můžete dočíst v článku Jak silná žárovka je potřeba?)
A ještě dvě rady na závěr: Lampa musí stát na pevném a rovném podkladu, aby nespadla. Také je dobré, když společně s lampičkou svítí ještě jiné světlo. Nedochází tak k prudkému světelnému přechodu, který vede k únavě očí.
     
 

Autor článku:

Lucie
Lucie Produktový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Další dotazy z kategorie

Jak vybrat správnou barvu světelného zdroje? Světelné zdroje

Copyright © 1994 – 2022 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i