Jakou vybrat dětskou lampičku | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Jakou vybrat dětskou lampičku

Datum: 15.5.2014

Dětská lampička by měla mít ohebné kloubové rameno, aby si dítě mohlo měnit sklon světla podle potřeby.

Při pořizování dětských svítidel je potřeba si uvědomit, že dítě bude v pokoji trávit třeba i celý den a to při nejrůznějších činnostech, takže podle toho je potřeba přizpůsobit druhy osvětlení.

Lampička nesmí dítě oslňovat

Do středu dětského pokoje se umisťuje stropní svítidlo nebo lustr (více si můžete přečíst v článku Jaký vybrat dětský lustr, ale neméně důležité je také osvětlit prostor u postele a především psací stůl. Nedoporučujeme kupovat stojací lampy či jiná světla s dlouhými kabely, protože by o ně dítě mohlo zakopnout. Použít lze tedy nástěnná svítidla, ale nejvhodnější jsou dětské lampičky. Můžete je totiž po stole různě posouvat, a měnit tak směr i intenzitu světla. Jejich flexibilitu oceníte zvláště při psaní. Aby nedocházelo ke stínění, měl by mít pravák lampičku na levé straně a levák naopak na pravé straně stolu. Je potřeba si také pohlídat, aby světlo dítě neoslňovalo. Lampička tak musí mít neprůsvitné stínidlo a nesmí z ní vyčnívat žárovka. Co se týče výšky lampičky, je doporučováno, aby světlo ozařovalo plochu z výšky kolem 30 cm (závisí na výšce dítěte) a úhel dopadu by měl být 60 až 70 stupňů. Právě sklon světla je ale výhodné, když si může dítě korigovat podle vlastní potřeby. Doporučujeme tedy pořizovat dětské lampičky s ohebným kloubovým ramenem.

V našem e-shopu máte na výběr z různých tvarů a barev dětských lampiček. Můžete si zvolit jak jednoduchou verzi pouze s obrázkem na stínítku či lampu, která už bude ve tvaru nějakého zvířátka. Navíc motivy některých lampiček jsou stejné i pro stropní svítidla či lustry, takže bude dětský pokoj krásně sladěný.  
Společně s dětskou lampičkou budete nejspíše kupovat i světelný zdroj, který do ní namontujete. Nejvhodnější jsou LED žárovky. Jsou totiž energeticky úsporné a již dokážou svítit v různých barvách světla. Vybírejte ty, které mají dostatečnou svítivost, pro psaní je doporučená hodnota intenzity osvětlení 500 lx (více se můžete dočíst v článku Jak silná žárovka je potřeba?)
A ještě dvě rady na závěr: Lampa musí stát na pevném a rovném podkladu, aby nespadla. Také je dobré, když společně s lampičkou svítí ještě jiné světlo. Nedochází tak k prudkému světelnému přechodu, který vede k únavě očí. 

Fotogalerie

Související články

Jaký vybrat dětský lustr

Jaký vybrat dětský lustr

Základem správného osvětlení dětského pokoje je stropní svítidlo nebo lustr. Vhodné je zakoupit i nástěnné a orientační svítidlo.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.