Jaký vybrat dětský lustr | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

volejte 515 555 111 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Jaký vybrat dětský lustr

Datum: 15.5.2014

Základem správného osvětlení dětského pokoje je stropní svítidlo nebo lustr. Vhodné je zakoupit i nástěnné a orientační svítidlo.

Chcete svému dítěti udělat ten nejpěknější pokojíček? Pak vězte, že není důležitý jen nábytek či výmalba stěn, ale velkou ozdobou je i různě barevné svítidlo. Pozor ale, abyste se při výběru  nenechali příliš ovlivnit jen vzhledem, dětské svítidlo totiž v první řadě musí být bezpečné a funkční.  

Lustry, které baví

Nezbytnou součástí dětského pokoje jsou určitě dětské lampičky, ale ty více upotřebíte, až dítě trochu povyroste a bude se učit nebo si číst. Nejprve je tedy potřeba se podívat po centrálním svítidle. Pro pokojíčky s nižším stropem doporučujeme přisazená stropní svítidla, která doléhají přímo na strop. Stejně vhodné pro nižší stropy jsou bodová světla. Oba typy svítidel seženete v nejrůznějších barevných provedeních a tvarech.

Hodně oblíbené jsou také dětské lustry, které opravdu hýří kreativitou. Jsou například ve tvaru letadélka, auta či různých zvířátek. Ať už si vyberete jakýkoliv typ, vždy dávejte přednost osvětlení s rozptýleným světlem, které musí mít dostatečnou intenzitu. Dítě tráví v pokoji třeba i celý den, a tak je nutné, aby si nekazilo oči. U úplně malých dětí ale dejte pozor, aby se nedívala přímo do světla.
Nezapomínejte, že je důležitý také světelný zdroj, který do svítidla namontujete. Velmi oblíbené jsou LED žárovky, protože jsou velmi úsporné a přitom již dokáží svítit v různých barvách světla, takže jsou pro dítě příjemné. 

Svítící hračka pro orientaci

Své místo má v dětském pokojíčku i nástěnné svítidlo. Rodiče jej mohou například využít při přebalování a dítě se při něm úplně neprobudí jako u rozsvícení hlavního světla. I u nástěnného osvětlení lze vybírat z nejrůznějších typů, velmi pěkné je například dětské nástěnné svítidlo beruška s tahovým vypínačem. Svítidlo je vyrobeno z kovu a hliníku, takže si můžete být jisti dlouhou životností a vysokou odolností.

Hlavně menší děti se často bojí ve tmě, a tak je vhodné do pokojíčku pořídit orientační svítidlo. To buď může jemně svítit celou noc, a nebo se rozsvítí jen v případě pohybu. V našem e-shopu vám například nabízíme orientační svítidlo v designu čmeláka, které je vlastně takovou svítící hračkou. Světlo je osazeno LED žárovkou, je přenosné a má zabudovaný senzor pohybu, takže se automaticky rozsvítí a po krátké chvíli zase vypne.

Související články

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.