Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jaký vybrat dětský lustr?

Osvětlení dětského pokoje
Odpověděl:
LucieLucie

Odpověď:

Základem správného osvětlení dětského pokoje je stropní svítidlo nebo lustr. Vhodné je zakoupit i nástěnné a orientační svítidlo.

Chcete svému dítěti udělat ten nejpěknější pokojíček? Pak vězte, že není důležitý jen nábytek či výmalba stěn, ale velkou ozdobou je i různě barevné svítidlo. Pozor ale, abyste se při výběru nenechali příliš ovlivnit jen vzhledem, dětské svítidlo totiž v první řadě musí být bezpečné a funkční.

Lustry, které baví

Nezbytnou součástí dětského pokoje jsou určitě dětské lampičky, ale ty více upotřebíte, až dítě trochu povyroste a bude se učit nebo si číst. Nejprve je tedy potřeba se podívat po centrálním svítidle. Pro pokojíčky s nižším stropem doporučujeme přisazená stropní svítidla, která doléhají přímo na strop. Stejně vhodné pro nižší stropy jsou bodová světla. Oba typy svítidel seženete v nejrůznějších barevných provedeních a tvarech.

Hodně oblíbené jsou také dětské lustry, které opravdu hýří kreativitou. Jsou například ve tvaru letadélka, auta či různých zvířátek. Ať už si vyberete jakýkoliv typ, vždy dávejte přednost osvětlení s rozptýleným světlem, které musí mít dostatečnou intenzitu. Dítě tráví v pokoji třeba i celý den, a tak je nutné, aby si nekazilo oči. U úplně malých dětí ale dejte pozor, aby se nedívala přímo do světla.
Nezapomínejte, že je důležitý také světelný zdroj, který do svítidla namontujete. Velmi oblíbené jsou LED žárovky, protože jsou velmi úsporné a přitom již dokáží svítit v různých barvách světla, takže jsou pro dítě příjemné.
     

Svítící hračka pro orientaci

Své místo má v dětském pokojíčku i nástěnné svítidlo. Rodiče jej mohou například využít při přebalování a dítě se při něm úplně neprobudí jako u rozsvícení hlavního světla. I u nástěnného osvětlení lze vybírat z nejrůznějších typů.
 
Pokud se Vaše dítko bojí ve tmě, je vhodné do pokojíčku pořídit tzv. orientační svítidlo, které může jemně svítit celou noc nebo se rozsvítí jen v případě pohybu.
     
 

Autor článku:

Lucie
Lucie Marketingový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Další dotazy z kategorie

Jak vybrat správnou barvu světelného zdroje? Světelné zdroje

Copyright © 1994 – 2024 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i