Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jaký LED pásek do kuchyně?

Kuchyňské osvětlení
Odpověděl:
LucieLucie

Odpověď:

Kuchyň je jednou z nejrušnějších místností v domácnosti. Jasné, dobře rozptýlené osvětlení kuchyně z nich dělá prostor, který je podstatně efektivnější a zábavnější.

Do kuchyní můžeme použít světla a příslušenství v široké škále stylů a vzorů tak, aby byly vhodné pro každý design kuchyně od tradiční až po minimalisticky moderní. V dnešním trendu propojení kuchyně s obytnou částí bytu se z tohoto prostoru určeného pro vaření stává rušné místo rodinného setkávání a také společenského života. A právě LED (diodové) osvětlení je do vytížené kuchyně skvělou volbou. Jsou to energeticky úsporné světelné zdroje s dlouhou životností. Pomocí LED pásků lze také snadno rozvést světlo doslova do každého koutu, nabízejí obrovskou flexibilitu při návrhu projektu.


Kuchyně milují LED pásky  

LED pásky lze snadno nainstalovat po celé délce pracovní desky, do prosklených skříněk, šuplíků a všech tmavších koutů kuchyňské linky tak, aby uživatelé měli dokonalý přehled o každé uložené věci. Diodové LED pásky Vám umožní rovnoměrné osvětlení celé pracovní plochy, což je pro kvalitní práci v kuchyni velmi důležité. Podstatnou roli pro efektivní osvícení hraje výběr správného typu LED pásků. Je vhodné řídit se stylem a barvou kuchyně, ale obecně lze říci, že je dobré používat spíše LED pásky s chladnějším světlem – s vyšší barevnou chromatičností. Do rustikálně laděné tradiční kuchyně se ale budou dobře hodit i ty, které mají teplejší odstín světla. Jako doplňkové dekorativní osvětlení můžete také využít RGB LED pásky, se kterými se dá barevnost kuchyně skvěle podtrhnout. Nejsou však vhodné pro osvětlení pracovní desky.
 
Dalším důležitým kritériem pro vhodný výběr je otázka příkonu pásků, tedy jejich svítivost. Pro osvětlování skříněk, soklů či šuplíků postačí základní svítivost s příkonem 4,8W/metr. Avšak pro osvětlení pracovní desky by tento příkon byl nedostatečný a je nutné zvolit vyšší svítivost. Použijeme-li pásky s příkonem maximálně 9,6 W/m, není nutné pásky chladit a lze je instalovat samostatně. Pásky s vyšším příkonem (kolem 12 W/m) je vhodné chladit, aby nedocházelo k jejich přehřívání. K tomu se využívají hliníkové profily, které se instalují spolu s LED pásky. Díky neomezeným možnostem umístění a kombinacím diodových pásků lze vytvořit kuchyni přesně na míru i tomu nejnáročnějšímu uživateli.
  

Autor článku:

Lucie
Lucie Marketingový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Další dotazy z kategorie

Jaký vybrat LED reflektor? Exteriér
Jaké vybrat osvětlení pergoly? Exteriér
Jak vybrat správnou barvu světelného zdroje? Světelné zdroje

Copyright © 1994 – 2024 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i