Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Na co myslet při nákupu dětského osvětlení?

Osvětlení dětského pokoje
Odpověděl:
LucieLucie

Odpověď:

Pro dobrý vývoj dítěte je potřeba hodně podnětů a to nejen ve formě hraček, ale i dalších věcí, které ho v pokojíčku obklopují. Proto výběr dětského osvětlení není radno podceňovat a vyplatí se dodržovat několik zásad.

Na co při výběru dětského lustru nebo lampičky pamatovat? 

Bezpečnost

Stejně jako při nákupu jiných věcí se zajímejte o původ zboží a jestli splňuje evropské normy bezpečnosti. U nás najdete jen svítidla, která tyto normy splňují, takže můžete být bez obav.


  

Dostatek informací

Nekupujte zajíce v pytli. U každého dětského světla musí být několik zásadních údajů: délka, šířka, výška a také jakou žárovku do něj můžete dát, tedy musí být uveden typ patice nebo závitu, příkon a napětí.


 

Více typů svítidel

Aby byl pokojíček dostatečně osvětlen, je potřeba více typů svítidel. Jako základní, umístěný uprostřed místnosti, bývá dětský lustr, který může být nahrazen bodovým osvětlením. U postýlky se používá stolní lampička nebo nástěnné osvětlení. Zvláště u mladších dětí, které se bojí tmy, jsou vhodná orientační světla. Nedoporučujeme pořizovat stojací lampy, protože do dlouhých kabelů by se děti mohly zamotat a ublížit si.


 

Vzhled, který se líbí dítěti

Na praktickou stránku se podívejte vy, na tu estetickou je dobré, pokud už je dostatečný věk, se zeptat samotného dítětě. Dnes je dětské osvětlení k dispozici s nejrůznějšími motivy pro holky i kluky - zvířátka, pohádkové a filmové postavy, sportovní tematika, autíčka... Stačí si jen vybrat.


 

Vhodná žárovka

Když už budete mít světlo vybrané, kupte i vhodný světelný zdroj. Nedoporučujeme klasickou vláknovou žárovku, která je při provozu teplá, takže by se dítě mohlo spálit. I vzhledem k vysoké účinnosti je nejlepší LED žárovka, případně úsporná žárovka.


  

Podívejte se na náš sortiment dětských lustrů a světel. Vše máme skladem a až o 70 % levněji.

Autor článku:

Lucie
Lucie Marketingový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Další dotazy z kategorie

Jak vybrat správnou barvu světelného zdroje? Světelné zdroje
Jaký vybrat kuchyňský lustr? Kuchyňské osvětlení

Copyright © 1994 – 2023 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i