Čím nahradit klasickou žárovku? | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

515 555 111 , Po-Pá do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Čím nahradit klasickou žárovku?

Datum: 21.5.2015

V naší poradně se nově dočtete o harmonogramu zákazu klasických žárovek a také poradíme, jaké jsou nejvhodnější náhrady.

V naší poradně se dočtete, jaká je nejlepší náhrada klasické žárovky. Ze své zkušenosti radíme LED žárovky, které u nás nyní koupíte až se 70% slevou. 

Klasické žárovky jsou od roku 2012 zakázány

Dlouhé roky se používaly klasické vláknové žárovky. Ty jsou ale kvůli své velké energetické náročnosti od roku 2012 zakázány, mohou už se prodávat jen naskladněné kusy. V roce 2016 přijde další zákaz světelných zdrojů, které mají nízkou účinnost (většinou se to týká halogenových žárovek). Více se o harmonogramu zákazu wolframové žárovky můžete dočíst v naší poradně. 

V souvislosti s tímto faktem se nás zákazníci stále častěji ptají, čím klasickou žárovku nejlépe nahradit. Možností je více. Levnější variantou jsou halogenové žárovky, dražší potom kompaktní zářivky (neboli úsporné žárovky) a LED žárovky. Prvně zmiňované halogenky doporučujeme do míst, kde budete svítit jen občas, například do sklepa. 
Ostatní 2 typy do běžně používaných místností. A co je lepší: zářivka, nebo LED žárovka? Jejich účinnost je srovnatelná, tedy při určitém výkonu poskytnou podobné množství světla. LED žárovka ale vydrží svítit více hodin, neobsahuje nebezpečnou rtuť a má okamžitý náběh plného světla.  Více zajímavých informací o světelných zdrojích zjistíte v naší poradně

POZOR: Nyní si LED žárovky můžete koupit až o 70 % levněji!

Související články

Kam kráčíš, LED osvětlení?

Kam kráčíš, LED osvětlení?

LED osvětlení se stále vyvíjí. Nejinak tomu je i letos. A jaké jsou vývojové trendy v oblasti LED osvětlení v roce 2013?

Co lze vyčíst na krabičce žárovky?

Co lze vyčíst na krabičce žárovky?

Papírový obal neslouží jen k ochraně žárovky, ale je na něm uvedeno i množství důležitých informací. V prvé řadě počet lumenů, které značí, jak silné světlo bude žárovka vyzařovat.

Co dělat při rozbití úsporné žárovky?

Co dělat při rozbití úsporné žárovky?

Jak je všeobecně známé, zářivky neboli úsporné žárovky obsahují malé množství rtuti, a proto je potřeba při jejich případném rozbití dodržet několik zásad, které pomohou ochránit vaše zdraví.

Copyright © 1990 – 2017 Donoci, s.r.o.