Jakou vybrat dětskou lampičku | Svět svítidel

Garantujeme Vám nejnižší ceny! Pokud identický produkt najdete někde levněji, od nás dostanete produkt ještě levněji! více informací

cz sk at de pl hu hu

volejte 515 555 111 až do 20 hodin

V košíku máte 0 0 Do dopravy zdarma zbýva 9999,- Kč
0
Oblíbené produkty:
0

Nemáte žádné oblíbené produkty.

Levy banner
Pravý banner
Kategorie

Jakou vybrat dětskou lampičku

Datum: 15.5.2014

Dětská lampička by měla mít ohebné kloubové rameno, aby si dítě mohlo měnit sklon světla podle potřeby.

Při pořizování dětských svítidel je potřeba si uvědomit, že dítě bude v pokoji trávit třeba i celý den a to při nejrůznějších činnostech, takže podle toho je potřeba přizpůsobit druhy osvětlení.

Lampička nesmí dítě oslňovat

Do středu dětského pokoje se umisťuje stropní svítidlo nebo lustr (více si můžete přečíst v článku Jaký vybrat dětský lustr, ale neméně důležité je také osvětlit prostor u postele a především psací stůl. Nedoporučujeme kupovat stojací lampy či jiná světla s dlouhými kabely, protože by o ně dítě mohlo zakopnout. Použít lze tedy nástěnná svítidla, ale nejvhodnější jsou dětské lampičky. Můžete je totiž po stole různě posouvat, a měnit tak směr i intenzitu světla. Jejich flexibilitu oceníte zvláště při psaní. Aby nedocházelo ke stínění, měl by mít pravák lampičku na levé straně a levák naopak na pravé straně stolu. Je potřeba si také pohlídat, aby světlo dítě neoslňovalo. Lampička tak musí mít neprůsvitné stínidlo a nesmí z ní vyčnívat žárovka. Co se týče výšky lampičky, je doporučováno, aby světlo ozařovalo plochu z výšky kolem 30 cm (závisí na výšce dítěte) a úhel dopadu by měl být 60 až 70 stupňů. Právě sklon světla je ale výhodné, když si může dítě korigovat podle vlastní potřeby. Doporučujeme tedy pořizovat dětské lampičky s ohebným kloubovým ramenem.

V našem e-shopu máte na výběr z různých tvarů a barev dětských lampiček. Můžete si zvolit jak jednoduchou verzi pouze s obrázkem na stínítku či lampu, která už bude ve tvaru nějakého zvířátka. Navíc motivy některých lampiček jsou stejné i pro stropní svítidla či lustry, takže bude dětský pokoj krásně sladěný.  
Společně s dětskou lampičkou budete nejspíše kupovat i světelný zdroj, který do ní namontujete. Nejvhodnější jsou LED žárovky. Jsou totiž energeticky úsporné a již dokážou svítit v různých barvách světla. Vybírejte ty, které mají dostatečnou svítivost, pro psaní je doporučená hodnota intenzity osvětlení 500 lx (více se můžete dočíst v článku Jak silná žárovka je potřeba?)
A ještě dvě rady na závěr: Lampa musí stát na pevném a rovném podkladu, aby nespadla. Také je dobré, když společně s lampičkou svítí ještě jiné světlo. Nedochází tak k prudkému světelnému přechodu, který vede k únavě očí. 

Fotogalerie

Související články

Jaký vybrat dětský lustr

Jaký vybrat dětský lustr

Základem správného osvětlení dětského pokoje je stropní svítidlo nebo lustr. Vhodné je zakoupit i nástěnné a orientační svítidlo.

Copyright © 1990 – 2016 Jiří Mánek