Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jak na správné osvětlení sklepu?

Garáž a sklep
Odpověděl:
MonikaMonika

Odpověď:

Sklep je většinou místností, která nemá přístup k přirozenému slunečnímu světlu. Proto se pojďme společně podívat, jak mu dodat dostatek světla alespoň s našimi svítidly.

Pokud váš sklep aktivně používáte, jistě víte, jak důležité je mít v této místnosti správné osvětlení. Jak jsme již zmínili, málokterý sklep má to štěstí a dostane se mu slunečního světla, což znamená jediné - je nutno jej osadit svítidly. To ovšem nemusí být tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát.
 
 
 
Různé druhy sklepů 
 
Prvním krokem by mělo být stanovení, do jakého druhu sklepu chcete svítidlo dát. Pokud vám slouží sklep spíše jako odkladová místnost, kde máte uschována zimní kola od auta a starý nábytek, bohatě vám postačí jedno hlavní stropní svítidlo, které by mělo bezproblémově osvětlit celou místnost. Důležité je také si uvědomit, že je to sklep a ne výstavní či předváděcí místnost, tudíž nám zde jde spíše o kvalitu osvětlení, než o design svítidla. Jelikož mívají sklepy spíše nízké stropy a menší prostory, nejlepší volbou bude stropní přisazené svítidlo, které nebude nijak překážet a dodá vám spoustu světla.
 
 

Pro vinný sklípek se nejvíce hodí kombinace stropních a nástěnných svítidel, které výborně osvětlí celou sklepní klenbu. Jestliže chcete něco více estetického, nástěnná svítidla lze skvěle nahradit podhledovými svítidly. Jelikož je to vinný sklípek a nejspíše tam nějakou tu chvíli u degustace strávíte, je důležité se v těchto prostorách cítit dobře. Pro tento dobrý pocit by jsme doporučili spíše světla s teplotou chromatičnosti do 5000K
 
 

Častým problémem sklepů bývá jejich vlhkost. Samozřejmě, v určitých případech je vřele vítána, ale v těch zbylých to je opravdu náročný boj. A na tento boj musíte být dobře připraveni s tím správným svítidlem. Proto je nejlepším řešením podívat se po takovém, které má dostatečné krytí IP. Vysokou ochranu proti vlhkosti vám mohou nabídnout například technická a průmyslová svítidla, venkovní osvětlení či reflektory - ty nejenže mohou osvětlovat sklep jako hlavní zdroje světla, ale můžete je využít i jako sekundární zdroje do svého kutilského koutku.
 
 

Autor článku:

Monika
Monika E-commerce specialista

Monika má na starost e-commerce oddělení a je fanynkou venkovního osvětlení. Díky ní zjistíte, jaké zrovna frčí trendy ve světě venkovních svítidel. A třeba i to, jak na efektivní osvětlení zahrady a okolí domu.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Doporučené produkty

Další dotazy z kategorie

Jak vybrat správnou barvu světelného zdroje? Světelné zdroje
Jaký vybrat kuchyňský lustr? Kuchyňské osvětlení

Copyright © 1994 – 2024 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i