Levý banner
Pravý banner
MENU
0 0
Nakupte ještě za 500
a dopravu máte ZDARMA.
Kategorie

Jakou vybrat lampu do obýváku a ložnice?

Obývák a ložnice
Odpověděl:
LucieLucie

Odpověď:

Centrální osvětlení v podobě lustru má v obýváku či ložnici snad každý. Pouze s hlavním osvětlením se zde však neobejdete.

Většina z vás má jistě hlavní osvětlení v podobě lustru, bodového svítidla či různých stropnic. Zjišťujete však, že vám i přesto něco chybí? Ano, není divu. Pokud máte v ložnici či obýváku pouze jedno svítidlo, jistě to není a nebude to pravé ořechové. Do těchto místností je třeba myslet nejen na lustr, ale také na doplňková svítidla, jejichž funkci zastávají nejčastěji různé lampy.


Lampy v obýváku nesmí chybět

Ať již máte obývací pokoj větších rozměrů či pouze pár metrů čtverečních, lampu zde jistě využijete. Co víc, budete ji zde jistě potřebovat. Ano, pokud v průběhu večera chodíte po místnosti sem a tam, či máte návštěvu, budete nejspíše mít rozsvíceno centrální svítidlo. Co ale když usednete k televizi či se zachumláte do gauče s příjemnou knížkou? Rozsvítit si lustr tak k těmto účelům opravdu nebude ono. Samozřejmě to možné je, ovšem nebudete se cítit komfortně. Aby vám zde bylo příjemně, je potřeba hlavní osvětlení doplnit různými lampami. Jednou z možností může být lampa nástěnná, která se již, jak název praví, umísťuje kam jinam než na stěnu. Některé nástěnné lampy jsou s vypínačem přímo na kabelu, k těm ostatním budete potřebovat kabely na zapojení k proudu, což pokud již nemáte vyřešeno předem, bude potřeba od šikovného elektrikáře napravit.Není to však jediná varianta, kterou můžete doplnit vaše hlavní osvětlení. Další z možností může být lampa stojací. Tyto stojací lampy vypadají skvěle například vedle gauče či různě umístěné v rozích místnosti. Navíc je také velká výhoda to, že v naší nabídce je spousta stojacích lamp stmívatelných. Tudíž si sami můžete navolit intenzitu světla přesně tak, jak sami potřebujete. Ke čtení si svítidlo zesílit a na sledování televize vytvořit příjemnou atmosféru tlumeného světla.Pokud si navíc chcete zpestřit váš obývací pokoj nějakou dekorací, můžete zabít dvě mouchy jednou ranou a pořídit si některou z dekoračních lampiček, které budou plnit funkci jak designovou, tak i funkci doplňkového osvětlení.
                                                                                                                           

Ložnice bez lampiček? Ani náhodou!

Co se týče ložnice, zde je potřeba doplňkového osvětlení neméně důležitá. Zde se však uplatní jiné druhy lamp. Tím, že si sem pořídíte stojací lampu či nástěnnou lampu, samozřejmě nic nezkazíte. Co by ale v žádné ložnici nemělo chybět, jsou lampičky na noční stolek. Bez těch si ložnici jen těžko dokážeme představit. I zde si například rádi počteme či prohlédneme časopis. Vzhledem k tomu, že sem většinou uleháme večer, hlavní svítidlo by nás tak mohlo až zbytečně rušit a obtěžovat. Je tedy potřeba vybrat si takovou lampičku, která bude svítit tak akorát. Ne málo, abychom si neničili oči, ale zase ne moc ostře a silně, aby nás neoslňovala. V nabídce máme různé klasické lampičky, ale i moderní vychytávky v podobě různých LED lampiček, z nichž některé obsahují také displej. Pokud tedy máte rádi moderní techniku, i takovou vychytávku si do ložnice můžete pořídit.Jestliže jste se tedy doteď doma omezovali pouze jedním svítidlem, je nyní čas to napravit.

Autor článku:

Lucie
Lucie Marketingový specialista

Lucie je specialistkou marketingu se zájmem o interiérové osvětlení. Pravidelně pro vás chystá články se zaměřením na osvětlení interiéru, nové trendy a především tipy, jak na to, aby byl váš domov útulný a zároveň krásně osvětlený.

Slevy, novinky, inspirace

Přihlaste se k odběru newsletteru a nic vám neuteče.

Zeptejte se na cokoliv

Pavlína

Poradím s výběrem i technickými zádrhely.

515 555 111(Po-Pá, 7-18:00 hod.)

Zeptejte se
 
 
    
  
 
 

Další dotazy z kategorie

Jak vybrat správnou barvu světelného zdroje? Světelné zdroje
Jaký vybrat kuchyňský lustr? Kuchyňské osvětlení

Copyright © 1994 – 2024 Donoci, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. Info o zpracování osobních údajů. i